Ether Rekora Koşarken Bitcoin Yerinde Saydı!

Ether Rekora Koşarken Bitcoin Yerinde Saydı! Ether rekora yaklaşırken Bitcoin fiyatı durgun seyrediyor. Bitcoin (BTC) fiyatı bir flama formasyonu içinde dar bir aralıkta seyretmeyi sürdürüyor. Kripto para 20 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkmış olsa da, en büyük dijital varlığın hangi yönde ilerleyeceğine boğalar ve ayılar arasındaki mücadele karar verecek. Ether Rekora Koşarken Bitcoin Yerinde Saydı!

Piyasalar ve TradingView verilerine göre BTC, geçtiğimiz hafta sonunu 34.955 dolar ile 37.850 dolar arasında iniş çıkışlar yaşadı. Yatırımcılar tüm dip fiyatlardan alım yapmayı sürdürse de, boğalar yükselişten daha az emin gibi gözüküyor.

Piyasaya Genel Anlamda Olumlu Bir Trend Hakim

JPMorgan analisti Nikolaos Panigirtzoglou, geçtiğimiz hafta yaşanan düzeltmenin daha da kötüleşmemesi için 40 bin doların üzerine hemen çıkılması gerektiğini ifade etti. Wirex Alım Satım Başkanı Yves Renno’ya göre ise Bitcoin, 35.500 dolar seviyesinin üzerinde konsolide oluyor. Fakat piyasaya genel anlamda olumlu bir trend hakim sözlerine yer verdi. Renno, son düzeltmenin büyük ve kurumsal yatırımcılar tarafından bir alım fırsatı olarak görüldüğünü sözlerine ekledi.

Renno, türev piyasasındaki faaliyetlere bakılırsa yatırımcıların önümüzdeki hafta ve aylarda “yüksek dalgalanmanın süreceği ve pozitif bir orta vadeli trend” görmeyi beklemeleri gerektiğini söyledi.

Renno, “Açık pozisyon sürekli olarak rekor kırıyor. Bu da düzeltme sırasında likidasyon riski yüksek olduğu için piyasayı daha da tehlikeli hale getiriyor.” ifadelerini kullandı.

Renno, Ether’in (ETH) de ETH 2.0’ın başlatılması ve CME Ether vadeli işlemlerin şubat ayında başlatılması beklentisi sayesinde “sürekli bir güçlü fiyat ivmesi” gösterdiğini düşünüyor. Topluluğun genel olarak işlem ücretlerinin ve ağ yoğunluğunun düşmesinden faydalanacak olması nedeniyle ETH 2.0’ın DeFi ekosistemini de güçlendirmesi bekleniyor.

Düzenleyici Cephesinde Olumlu Gelişmeler

ABD’nin koltuğu yakında devralacak olan bir sonraki başkanı Joe Biden’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkan Adayı olarak Gary Gensler’ı seçmişti. Bu durum piyasaya kısa vadeli olumlu bir hava sundu. Gensler, MIT’de blockchain ve kripto para dersleri veriyor.

Bitcoin, Kanada Eski Başbakanı Stephen Harper’ın açıklamasından da olumlu etkilendi. Harper, Bitcoin’in doların yerini alabilecek rezerv para birimleri arasında olabileceğini söylemişti.

Son 24 saat içerisinde yüzde 4 değer kazanan Bitcoin 36.761 dolardan, yüzde 11 artış gösteren Ether ise 1.341 dolardan işlem görüyor.

Related Posts

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms below to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.