Ünlü Haber Dergisi: Bitcoin’i Yeni Altın Olarak Tanımladı

Ünlü Haber Dergisi: Bitcoin’i Yeni Altın Olarak Tanımladı. Bitcoin para birimi ile alakalı bir makale yayımlayan Newsweek, “yeni altın” imasında bulunmuştur.

Yayımlanmakta olan makale, JPMorgan Chase’in 146.000 dolarlık potansiyel BTC fiyatı öngörüsünü kullanmışlardır. Bununla birlikte “dijital altın” hikayesi üzerine yoğunlaşılmış durumdadır. Bunun yanında yazıda, Bitcoin kripto para biriminin astronomik yükselişi hakkında; Kripto para meraklıları için neredeyse hiç yeni bilgi sunulmamaktadır. Lakin kripto para alanına dahil olmakta olan ana akım görüşün değiştiği yönünde kanıtlar paylaşılmaktadır. Scott Reeves;

“Parlayan her şey altın değildir, ancak Bitcoin olabilir” açıklamalarında bulundu.“Ve uzun vadede daha da değerli olabilmektedir.”

Bitcoin kripto para biriminden haberi olmayan Newsweek okuyucuları yukarıda mevcut olan bu mesaj ile karşılaşmıştır. Hatırlayacağımız gibi, Bitcoin blockchain ağındaki ilk bloğunun 12’nci yıl dönümü içerisinde, Financial Times gazetesinin ön sayfasında BTC kripto para biriminin ismi yer almıştı.

Bununla birlikte aktif adreslerde mevcut olan artış, şirketlerin ve büyük kuruluşların Bitcoin kriptosuna artan ilgisinin de kanıtladığı üzere daha çok yatırımcı piyasaya akın ediyor.

USD
EUR
GBP
TRY
bitcoinBitcoin (BTC)
$ 46,651.00
bitcoinBitcoin (BTC)
38.365,08
bitcoinBitcoin (BTC)
32,921.14
bitcoinBitcoin (BTC)
331,422.84

Podcast yayını yapmakta olan Peter McCormack’a göre; Önümüzde bulunan üç ila beş yıl içerisinde ekosisteme yeni isimlerin dahil olacağı düşünülmektedir. BitPay’in ticari işlemlerden sorumlu şefi olan Sonny Singh, bu düşünceye katılmaktadır. Fakat yakın zaman içerisinde başka bir ani Bitcoin fiyat artışının kurumsal kâr alımlarına sebebiyet verebileceğini iddia etmiştir. Bunun yanında Google arama trendleri de kısa vade içerisinde daha yüksek fiyatlar için potansiyel bir işaret olarak; Bireysel yatırımcılarda artmakta olan fırsatı kaçırma korkusunun (FOMO) yeni yıl içerisinde arttığını göstermektedir.

ABD'de "Bitcoin" kelimesi için yapılan Google aramaları. Kaynak: Google Trends
ABD’de “Bitcoin” kelimesi için yapılan Google aramaları. Kaynak: Google Trends

Bununla birlikte geride bırakmış olduğumuz yıl içerisindeki yükseliş trendi esnasında  gerçekleşmekte olan ”BTC” aramaları; 2017 yılındaki yükseliş piyasasına göre oldukça düşük seviyelerde kalmaktadır. Ünlü Haber Dergisi: Bitcoin’i Yeni Altın Olarak Tanımladı.

Related Posts

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms below to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.